מחירי הדמיות אדריכליות – 2020

כמה עולה הדמיה אדריכלית?

אז כמה אמורה לעלות הדמיה אדריכלית?

זו שאלה שנשאלת המון, אז חשבנו לעשות קצת סדר בנושא.

בחלק הראשון נסקור את הגורמים שמשפיעים על מחירי ההדמיות. לא כדאי לדלג על זה – אם תבינו למה יש השפעה על המחיר, יהיה לכם קל יותר לדייק את הצרכים של הפרוייקט ולקבל הצעה מתאימה.

בחלק השני ניקח כמה פרוייקטים לדוגמא וניתן טווח מחירים ריאלי לכל אחד.

אז מה משפיע על עלות הדמיות אדריכליות?

  1. מורכבות המבנה – בניגוד למה שמקובל לחשוב, לגודל המבנה אין כמעט השפעה על מחיר ההדמיה. למורכבות המבנה, לעומת זאת, בהחלט יש. ככל שהמבנה מורכב ומסובך יותר, כך עבודת המידול תהיה ארוכה יותר והמחיר יעלה בהתאם. לדוגמא, הדמיה של מבנה בסגנון קלאסי-צרפתי תהיה בד"כ יקרה יותר ממבנה מודרני בעל קוים נקיים.
  2. טופוגרפיה ופיתוח – מבנה שמונח על משטח מישורי יצריך פחות עבודה על פיתוח וטופוגרפיה. לעומת זאת בניין מדורג על צלע הר, ידרוש  מידול מורכב יותר (מדרגות, קירות תמך וכד').
  3. רמת הגימור הדרושה – השאלה הזאת נגזרת משאלה עקרונית יותר: מה מטרת ההדמיה? האם המטרה היא שיווק ומכירת נדל"ן, או רק להבין את המבנה לפני הגשת היתר? בד"כ הדמיה למטרות שיווק תצריך רמת גימור גבוהה יותר. חשוב לציין שזה לא בהכרח אומר שהדמיה להבנת תכנון תעלה פחות, כי לפעמים דווקא בהדמיה כזאת יש צורך בכמה זוויות צילום כדי להבין חלל, ובהדמיה לשיווק מספיקה זווית אחת או שתיים.
  4. מספר זוויות דרושות – אין כאן יותר מידי מה להסביר – ככל שצריך יותר מבטים, המחיר יהיה גבוה יותר. כן חשוב להדגיש שככל שיש יותר מבטים, המחיר של כל מבט נוסף פוחת, כי רוב העבודה בוצעה כבר בשניים-שלושה המבטים הראשונות.
  5. פריטים מיוחדים – הסעיף הזה רלוונטי בייחוד להדמיות פנים. בד"כ הלקוח מעביר תמונות השראה של פרטי ריהוט ומשלבים פריטים דומים ככל האפשר בכפוף למה שמצוי במאגרי מודלים מוכנים. אם יש צורך קריטי בפריטים ספציפיים שלא קיימים במאגר מודלים – זה עלול לייקר את הפרוייקט בצורה משמעותית בגלל זמן העבודה במידול ידני של פריט ריהוט.

מעוניינים בהצעת מחיר ספציפית לפרוייקט שלכם? השאירו פרטים ונדבר.

אז בתכל'ס, כמה זה עולה?

הערה 1: בתחום ההדמיות יכולים להיות פערים משמעותיים במחיר בין ספקים שונים. כתבתי מחירים ריאליים שמבטאים פחות או יותר את הממוצע בתחום. כמובן שזה לא מחליף ביצוע סקר שוק לפני הזמנת עבודה.

הערה 2: המחירים אינם כוללים מע"מ. 

מחירי הדמיות לבתים פרטיים

מודל סקצ'אפ 

השירות הכי בסיסי וזול הוא מודל סקצ'אפ. זהו מודל תלת מימדי של הבית שממחיש אותו בצורה טובה, אבל לא ברמה ריאליסטית (לא נראה כמו תמונה). טווח המחירים הוא 1,000-2,500 ₪.

הדמיית סקצ'אפ
הדמיית סקצ'אפ
 
 הדמיות חוץ לבית פרטי 

הדמיות ריאליסטיות של בית פרטי יעלו באזור 2,500-3,500 ₪ לבתים פשוטים, או 3,500-5,000 ₪ לבתים מורכבים יותר. בד"כ מתקבלות כמה זויות שמאפשרות לראות את הבית מכל צדדיו.

הדמיה ריאליסטית
הדמיה ריאליסטית
 
 הדמיות פנים בית פרטי 

הדמיות פנים הפופולריות ביותר הן לחלל הציבורי של הבית – סלון, מטבח ופינת אוכל.

בהדמיות שאינן למטרות שיווק, אפשר בד"כ לספק יותר זויות על חשבון הפיצ'יפקס וליטושים שפחות נצרכים, כך שבסופו של דבר אפשר יהיה לקבל כ 3-4 זויות במחיר של 3,000-4,000 ₪.

הדמיית סלון

מחירי הדמיות לשיווק נדל"ן

הדמיות חוץ – בניין מגורים

בהדמיות בניין יש משמעות רבה למורכבות התכנון – האם הקומות חוזרות על עצמן או שכל קומה ייחודית? האם הבניין ממוקם על משטח מישורי או על צלע הר?

המחיר להדמיה אחת של בניין ממוצע יתחיל באזור 2,400 ₪. זוית נוספת תייקר את המחיר בכ- 500-1,000.

הדמיית בניין
הדמיית בניין

במקרה של מבנה מורכב במיוחד או מספר מבנים, המחיר של ההדמיות עשוי להגיע גם ל 5,000 ₪ ומעלה.

הדמיות פנים דירה לשיווק 

הדמיות פנים הפופולריות ביותר למטרות שיווק ומכירה הן לחלל הציבורי של הדירה – סלון, מטבח ופינת אוכל.

הדמיה של החלל הציבורי תעלה בין 1,500-2,500 ₪, כאשר תוספת של זוית תעלה באזור 800-1,200 ₪.

הדמיית פנים
הדמיית פנים
 

תכניות מכירה צבעוניות

מקובל להשתמש בתכניות מכירה צבעוניות שמציגות את הדירה בצורה נקיה וברורה. 

המחיר של תכנית לדירה בודדת הוא באזור 400-600 ₪, תלוי בגודל ומורכבות הדירה, ובכמות היחידות הדרושות (ככל שיש יותר דירות כך המחיר לדירה יהיה נמוך יותר). 

תכנית מכר צבעונית
תכנית מכר צבעונית
 

תכניות מכירה תלת מימד 

תכניות מכירה בתלת מימד מאפשרות ללקוח להבין את מבנה הדירה בקלות ולהעריך את המרחב המתוכנן.

המחיר של מודל תלת מימדי לדירה בודדת הוא באזור 800-1,200 ₪, תלוי בגודל ומורכבות הדירה, ובכמות היחידות הדרושות (ככל שיש יותר דירות כך המחיר לדירה יהיה נמוך יותר). 

תכניות מכר תלת מימד
תכנית מכר תלת מימד

עוד כמה מילים…

חשוב להוסיף שיש עוד פתרונות רבים בתחום ההדמיות האדריכליות, כמו למשל סיורים וירטואליים, סרטונים ועוד – לא נגענו בהם במאמר הזה (אולי נכתוב על זה בהמשך…).

כפי שהזכרנו למעלה, מטרת המאמר היא לתת סדר גודל של מחירים כדי שתדעו לקראת מה אתם הולכים.

מזמינים אתכם להתייעץ איתנו לגבי סוגי ההדמיות השונים ולכוון מה מתאים לצורך שלכם.

השאירו פרטים ונדבר 🙂